Post image
Merve Öğretmenin İntiharı TBMM’de

Aydın’ın İncirliova ilçesi Erbeyli Köyü’nde geçirdiği depresyon sunucu yaşamına son veren öğretmen adayı Merve Çavdar‘ın intiharı, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’ne taşındı.

CHP Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar, Sosyal Bilimler Öğretmenliği mezunu Merve Çavdar’ın intiharıyla ilgili soruları Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz‘a yöneltti.

Baydar, TBMM Başkanlığı’na verdiği soru önergesinde, “Aydın Incirliova İlçesi Erbeyli Köyü’nde, Sosyal Bilimler Öğretmenliği’nden mezun olan Merve Çavdar, atanamadığı için depresyon haplarını içerek intihar etmiştir. Bu acı haberle birlikte iktidarınız boyunca atanamadığı için 43 öğretmenimiz hayatına son vermiştir. 2002 yılında 70 bin olan atanamayan öğretmen sayısı yanlış eğitim politikalarınız sonucu bugün 455 bine ulaşmıştır” dedi. Baydar, şu sorulara Bakan Yılmaz’ın yanıt vermesini istedi:

 

 

“1- 25 yaşındaki kızımız Merve Çavdar’ın atanamadığı için bunalıma girip depresyon hapları içerek intihar etmesinden dolayı kendinizi sorumlu hissediyor musunuz?

2- Merve Çavdar kızımızla birlikte öğretmen olarak atanamadığı için hayatına son veren 43 öğretmenimizin sorumluları kim ya da kimlerdir?

3- Atama bekleyen öğretmenlerimizin atamalarının yapılması için daha kaç öğretmenimizin intihar etmesi gerekiyor?

4- 109 bin öğretmen açığımız varken neden 25 bin öğretmen ataması yapıyorsunuz? Neden ücretli öğretmen çalıştırıyorsunuz?”

(YENİ UFUK, 21.04.2018)

Bu Yazıya Hiç Yorum Yapılmadı.

SİZ DE YORUM YAZIN