Post image
Cezaevi çok dolu olduğu için kaçmış!

cezaevi dolu

Zonguldak’ta, cezaevinden muayene için götürüldüğü hastanede firar etmesinden kısa süre sonra yakalanan mahkum 51 yaşındaki Bekir K., “Cezaevinde 20 kişilik koğuşta 80 kişi yatıyoruz. Oraya gitmemek için firar ettim” dedi.

“Yaralama” suçundan 20 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan Bekir K., kaldığı Devrek Açık Cezaevi’nden 7 mahkumla birlikte sağlık kontrolü için Zonguldak Atatürk Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Bekir K., kalbindeki rahatsızlık nedeniyle Kardiyoloji Polikliniği’nde muayene sırası beklerken acil servis kapısından firar etti. Hastaneden koşarak yaklaşık 1 kilometre uzaklaşabilen Bekir K., polis tarafından yakalanarak tekrar hastaneye götürüldü.

Hastanedeki muayenesi ardından firar girişimiyle ilgili polis tarafından gözaltına alınarak polis aracına bindirilen Bekir K., gazetecilerin “Neden kaçtınız?” sorusuna, “Cezaevi çok dolu olduğundan kaçtım. 20 kişilik yerde 80 kişi yatıyor. Oraya gitmemek için firar ettim. Bir suçum da yok. Yaralamadan yatıyorum sadece. Ben kaçmadım. Zonguldak’ta zaten gidip teslim olacaktım. Başka cezaevine gitmek için” dedi.

İşlemler için emniyete götürülen Bekir K.’nın, daha sonra Beycuma M Tipi Kapalı Cezaevi’ne götürüleceği belirtildi. (DHA)

(Zonguldak Pusula, 24.11.2016)

Bu Yazıya Hiç Yorum Yapılmadı.

SİZ DE YORUM YAZIN