Post image
İstismar edilen 2 yaşındaki bebek hayatını kaybetti

 

ZONGULDAK – Zonguldak’ta cinsel istismara uğrayan 2 yaşındaki bebek, kaldırıldığı hastanede kurtarılamadı. Soruşturma kapsamında yayın yasağı kararı alındı.

DHA’da yer alan habere göre, 18 Mayıs’ta 25 yaşındaki bir erkek, Çaycuma ilçesi İstasyon Mahallesi’ndeki evde yalnız kaldıkları sırada 2 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulundu. Furkan Sevinç‘in cinsel istismarına uğrayan 2 yaşındaki N.N.Ö. tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.

İddiaya göre Furkan Sevinç geceyi anne M.Ö.’ye ait evde geçirdi. Ertesi gün M.Ö., 8 yaşındaki diğer kızını alarak markete gitti. Bu sırada evde bulunan 2 yaşındaki bebek, Furkan Sevinç’in cinsel istismarına maruz kaldı. Bebek bayıldı. Furkan Sevinç, bebeği ayıltmak için havaya atıp, tokatladı.

Bebek kendine gelmeyince Furkan Sevinç, bebeği yürüyerek hastaneye götürdü. Sevinç, burada kendisini bebeğin dayısı olarak tanıtıp, nöbet geçirdiğini öne sürdü. Yapılan doktor muayenesinin ardından bebeğin cinsel istismara maruz kaldığı anlaşılınca Furkan Sevinç, yakalandı.

İTİRAF ETTİ

Gözaltına alınan Sevinç, ifadesinde suçlamaları kabul ederken, bebeğin annesi M.Ö. markete gidince cinsel istismarda bulunduğunu, bebeğin bayıldığını ve ayıltmak için tokatlayıp havaya fırlattığını söyledi. Furkan Sevinç, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. 2 yaşındaki bebek Çaycuma Devlet Hastanesi’nden ambulansla Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Hastanesi’ne sevk edildi.

BEBEK HAYATINI KAYBETTİ

Yoğun bakımda tedavisi süren bebek, yapılan müdahalelere rağmen saat 10.00 sıralarında hayatını kaybetti. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan anne M.Ö. ve olayla bağlantısı olduğu düşünülen arkadaşı M.G. isimli erkeğin emniyetteki ifadeleri sürüyor. Anne M.Ö.’nün 8 yaşındaki diğer kızı da devlet korumasına alınarak sevgi evine yerleştirildi.

Öte yandan Çaycuma Sulh Ceza Hakimliğince soruşturma kapsamında yayın yasağı getirildi.

Kararda, “Soruşturma kapsamında mağdur N.N.Ö.’nün ablası olan yaşı küçük R.Ö.’nün de benzer şekilde cinsel istismara uğradığı” ifade edilerek “Soruşturma tamamlanıncaya kadar dosya kapsamı hakkında yazılı, görsel, internet medyası ve sosyal medyada her türlü haber, röportaj, eleştiri ve benzeri yayın yapılmasının yasaklandığı” bildirildi.(DHA)

(Duvar-Cumhuriyet, 21.05.2023)

 

YORUMLAR(2)

SİZ DE YORUM YAZIN