Post image
“Böyle sevgi olmaz olsun. Sevmeyin”

 

Yusuf ÇINAR

Boşandığı Zehra Gümüş’ü, 16 yerinden bıçaklayarak öldüren Arif Ergin, hâkim önüne çıktı. Ergin, mahkeme başkanının “Neden öldürdün?” sorusuna, “Eşimi çok seviyordum” diye cevap verdi. Mahkeme başkanı “Böyle sevgi olmaz, böyle sevmeyin” diye tepki gösterdi.

Çorum’da geçen yıl 28 Eylül’de Arif Ergin (48), olaydan 2 ay önce boşandığı ve cadde ortasında tartıştığı Zehra Gümüş’ü (44), yanındaki bıçakla 16 yerinden yaraladı. Gümüş, caddedeki mağazaya sığındı. Bölgeye sevk edilen sağlık ekiplerinin Hitit Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırdığı Gümüş, kurtarılamadı. Olaydan sonra oturduğu parkta suç aletiyle yakalanan Arif Ergin, çıkarıldığı hâkimlik tarafından tutuklandı.

İki çocuk annesi Zehra Gümüş ise Akşemseddin Camisi’nde Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazı sonrası Ulu Mezarlık’ta toprağa verildi.

Çorum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianameyle, Arif Ergin hakkında, ‘boşandığı eşi kasten öldürme, kadına karşı kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açıldı.

Mahkeme başkanından boşandığı Zehra’yı öldüren sanığa: Böyle sevmeyin

Çorum’da, boşandığı Zehra Gümüş’ü (44), 16 yerinden bıçaklayarak öldüren Arif Ergin (48) ilk kez Çorum 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde hakim karşısına çıktı. Duruşmada, Zehra Gümüş’ü öldürdüğünü itiraf eden tutuklu sanık mahkeme başkanının “Neden öldürdün?” sorusuna, “Eşimi çok seviyordum” diye cevap verdi. Bu cevap üzerine mahkeme başkanı; “Böyle sevgi olmaz, böyle sevmeyin. Zaten boşanmışsın, bu kadın senin için mülk değil. Tarla değil, arsa değil” diye tepki gösterdi… Eski koca ise bu kez; boşanmış bulunduğu eski karısının kendisini aldattığı iddiasında bulundu…

Duruşma, tanıkların dinlenmesi ve eksik evrakların tamamlanması amacıyla ertelendi…DHA

(Hürriyet, 30.03.2024)

Bu Yazıya Hiç Yorum Yapılmadı.

SİZ DE YORUM YAZIN