Post image
‘Kennedy erkekleri kadın terminatörü’

 

Yeni çıkan “Kennedy’ler ve Yok Ettikleri Kadınlar” adlı kitaba göre, ABD’yi yönetmiş bu ailenin erkekleriyle ilişkili birçok kadın farklı şekillerde erken öldü!

ABD’li yazar Maureen Callahan’ın salı günü yayınlanan “Sormayın: Kennedy’ler ve Yok Ettikleri Kadınlar” adlı kitabı, başta 1963’te suikast sonucu ölen eski başkan John F. Kennedy (JFK) olmak üzere pek çok önemli siyasetçinin üyesi olduğu “Kennedy Ailesi”nin kadınlara yönelik şok edici muamelesini ortaya koydu. Hem JFK hem de senatör kardeşi Robert “Bobby” Kennedy ile aşk yaşadığı ve bu ilişkilerinde gizli bilgileri öğrendiği için öldürüldüğü iddia edilen Hollywood yıldızı Marilyn Monroe, kitapta ailenin en önemli “kurbanlarından” biri olarak gösterildi. Kitapta, Monroe’nun eski eşi olan beyzbol yıldızı Joe DiMaggio’nun sinema yıldızının ölümünden aileyi sorumlu tutarak “Kennedy’lerin hepsi kadın katiliydi ve her zaman bundan sıyrıldılar. Yüz yıl sonra da bundan sıyrılacaklar” ifadelerine yer verildi.

Kitaba göre, kadın düşmanlığı Kennedy’lerde nesiller boyunca fiziksel ve psikolojik tacizle birlikte bir kaya gibi sağlamdı. Kennedy’lerle ilişki kuran kadınlar suda boğularak, intihar ederek veya uçak kazasında öldü. Buna rağmen Kennedy ailesinin ve bu ölümlerin sorgulanmadığına dikkati çeken Callahan, bu yıl başkanlık seçimine bağımsız aday olarak katıldıktan sonra çekilen JFK’nin yeğeni Robert F. Kennedy Jr.’ın da kadın düşmanı olduğunu yazdı. Kitapta, Robert Kennedy Jr.’ın 1994’te evlendiği, dört çocuğunun annesi, mimar Mary Richardson’ı defalarca aldattığı belirtildi. Callahan, “Mary acı çektikçe Robert ona daha da kötü davranıyordu. Bazen boşanmak istiyor, bazen yatağına başka kadın getirmek istiyordu. Akli dengesi bozuk biri gibi tanıtmaya çalıştığı Richardson 2012’de intihar etti” dedi.

‘Aileyle savaşmaya kalkan yandı’

Yazar Callahan, kitabında şu ifadeleri kullandı:

“Ünlü aileyle savaşmaya cesaret eden herhangi bir kurban, kendisini Kennedy makinesinin müthiş gücüyle karşı karşıya buldu. Bu makine, ne kadar zengin, ünlü veya güçlü olursa olsun, kadınları çılgın, kinci, intikamcı, uyuşturucu bağımlısı ve baştan çıkarıcı olarak şekillendiriyor. Bir Kennedy erkeği kadınlara ne kadar büyük bir zarar vermiş olursa olsun, mesaj açık: Bunu karşısındaki kadın istiyordu.”

Karanlık hikâye

Ailenin en karanlık hikâyelerinden biri, JFK ve Bobby Kennedy’nin kardeşi Senatör Ted Kennedy’nin 1969’da Massachusetts’teki bir ada olan Chappaquiddick’te aracıyla bir köprüden göle düşmesiyle ilgili. Araçtaki 28 yaşındaki yardımcısı Mary Jo Kopechne, suyla dolu otomobilin içinde öldü. Kennedy, en yakın evden yardım istemedi ve olayı 10 saat boyunca yetkililere bildirmedi. Callahan, “Mary Jo’nun cesedini çıkaran dalgıç John Farrar, kadının boğulmadığını, boğularak öldürüldüğünü iddia etti. En az bir saat, belki daha uzun süre suda hayatta olduğunu söyledi” dedi.

(Milliyet, 07.07.2024)

Bu Yazıya Hiç Yorum Yapılmadı.

SİZ DE YORUM YAZIN