Post image
Vizyona, yerli film damgası

589237.jpg-r_640_600-b_1_D6D6D6-f_jpg-q_x-xxyxx

Bu hafta vizyona girecek filmlerin üçü yerli film. Yönetmen Alper Mestçi‘nin “Siccin”, Tayfun Pirselimoğlu‘nun “Ben O Değilim”, Ahmet Çadırcı‘nın “Biz Babasız Büyüdük” haftanın yerli yapımları. Denzel Washington‘ın başrolünde oynadığı “Adalet” sinemaseverlerle buluşacak.Türkiye sinemalarında bu hafta 3’ü yerli 8 film vizyona girecek. Yönetmen Alper Mestçi‘nin son filmi “Siccin” sinemaseverlerle buluşacak. Pınar Çağlar Gençtürk, Koray Şahinbaş, Ebru Kaymakçı ile Merve Ateş‘in oynadığı film, gerçek bir hikayeden beyazperdeye uyarlandı. Film. Öznur isimli genç bir kadının, aşk hikayesini anlatıyor.“BEN O DEĞİLİM”İstanbul Film Festivali’nde “Saç” filmiyle Allın Lale En İyi Film ve En İyi Yönelmen ödüllerini kazanan yönetmen Tayfun Pirselimoğlu‘nun yeni filmi “Ben O Değilim”de, kimlik değiştirmeye çalışan bir adamın hikayesini anlatılıyor. Senaryosunu da Tayfun Pirselimoğlu’nun yazdığı filmin müziklerini Giorgos Koumendakis yaptı.“BİZ BABASIZ BÜYÜDÜK”

ede4c9574a45d6930966706f041ce64fAhmet Çadırcı‘nın yönettiği ve Uğur Can Tekin, Buse Merve Eroğlu, Mustafa Eker ile Umut Kurt‘un oynadığı “Biz Babasız Büyüdük” içine kapanık bir çocuğun yaşamını anlatıyor. Dram türündeki filmin konusu şöyle: “Babası askerde olan Alim, utangaç ve duygusal bir çocuktur. Bir gün babası kasabaya tayin edilen Selma’nın sınıfa gelmesiyle Alim’in hayatı değişecektir. Alim ve Selma’nın arkadaşlıklarının ilerlemesi üzerine çocuklar ‘Alim. Selma’yı seviyor’ diye dedikodu çıkartır. Bunun üzerine Alim, Selma’yı kendinden uzaklaştırır. Alim yıllar sonra bir tatil yerinde çocukluk aşkına rastlar, ama o yıllar artık geride kalmıştır.”

“ADALET”

Antoine Fuqua‘nın yönettiği ve Denzel Washington, Morton Csokas, Chioe Grace Morctz ile David Harbour‘un oynadığı “Adalet” izleyici ile buluşacak. Gerilim türündeki filmde, Denzel Washington, “gizemli geçmişine sünger çekip yeni ve sessiz bir hayata başlaması gerektiğine inanan” McCall rolünde izleyicilerin karşısına çıkacak.

“TEMMUZ SOĞUĞU”

Michacl C. Hail, Sam Shepard, Vinessa Shaw ile Don Johnson‘in oynadığı “Temmuz Soğuğu”, gerilim meraklılarını sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor. Jim Mickle‘in yönettiği filmde, DoğuTexas’ta küçük bir kasabanın sakinlerinden Richard Dane‘in (Michael C. Hail) nefsi müdafaa için bir cinayet işlemek zorunda kalışının hikayesi izlenebilecek.

“AŞK TARİFİ”
Helen Minen. Om Puri. Manish Dayal ile Charlotte Le Bon’un oynadığı “Aşk Tarifi” adlı filmin yönetmenliğini Lasse Hallström üstlendi. Yapımcılığını Steven Spielberg’in yaptığı filmde. Hindistan’dan uzaklaştırılan ve Fransa’nın güneyindeki Saint-AntoninNoble-Val köyüne yerleşen Kadam ailesinin yaşadıkları beyaz perdeye yansıtıldı.

“AŞKA DAİR”

21055860_20131107160552807

Yönetmen Kat Coiro imzası taşıyan “Aşka Dair”, sosyal medyanın flört ilişkilerini irdeliyor. Filmde, Justin Long, Keir O’Donnell, Evan Rachel Wood, Peter Dinklage, Busy Philipps, Sam Rockwell, Vince Vaughn, Sienna Miller ile Brendan Fraser‘ın oynadı.

“KUTU CÜCELERİ: YARATIKLAR ARAMIZDA”

Haftanın animasyon yapımı ise “Kutu Cüceleri: Yaratıklar Aramızda”, küçük yaşta yetim kalan bir çocuğu, şehrin sokaklarından çaldıklarıyla büyüten, çöp toplayıcı sevimli kutu cücelerini konu alıyor. Alan Snow’un “Here Be Monsters” adlı kitabından uyarlanan filmin yönetmenliğini Grahaın Annable ve Anthony Stacchi üstlenirken, orijinal seslendirme kadrosunda Elle Fanning, Simon Pegg, Toni Collette. Ben Kingsley ve Nick Frost bulundu. Zenginliğe ve kokuşmuş güzel peynirlere takıntılı. Viktoryen dönemin lüks kasabası Peynirkentl’te geçen komik bir hikaye. (AA)

(Başkent Gazetesi, 26.09.2014)

Bu Yazıya Hiç Yorum Yapılmadı.

SİZ DE YORUM YAZIN