Post image
Western film sevenleri sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor

 

Kevin Costner‘ın yönetmenliğini yapıp başrolünde oynadığı “Horizon: An American Sağa” Western filmi sevenleri sinema salonlarına çekmeyi hedefliyor.

Sinema salonlarında bu hafta komediden korkuya, bilim kurgudan animasyona, ikisi yerli, 10 yapım izleyiciyle buluşacak. Kevin Costner’ın yönetmenliğini yapıp başrolünde oynadığı Western filmi “Horizon: An American Sağa” izleyici ile buluşacak. Costner’a Abbey Lee, Sienna Miller, Dale Dickey, Jena Malone, Isabelle Fuhrman, Giovanni Ribisi ile Luke Wilson’ın eşlik ettiği film, Amerika’nın batısındaki İç Savaş öncesi ve sonrasını kapsayan 15 yıllık bir donemi birçok farklı karakterin gözünden aktarıyor.

“MERHAMET HİKAYELERİ”

Senaryosunu Yorgos Lanthimos ve Efthimis Filippou’nun yazdığı “Merhamet Hikayeleri” farklı öyküler anlatan üç parçalı bir masal olarak beyaz perdede yer alacak.

Emma Stone, Margaret Oualley ve Jesse Plemons’un başrollerini paylaştığı film, hayatının kontrolünü ele geçirmeye çalışan çaresiz bir adamı, denizde kaybolan karısının geri döndüğünü, ancak farklı biri gibi göründüğünü düşünen bir polis memurunu ve özel yeteneklere sahip birini bulmaya kararlı bir kadını odağına alıyor.

“REYHAN”

Abbas Rafei’nin senaryosunu yazıp, yönetmenliğini üstlendiği İran yapımı “Reyhan” kocası cinayetle suçlanan bir kadının hikayesini konu alıyor.

Filmde Roshanak Gerami, Parivash Javadi, Roya Hosseini ve Ali Or başrolleri paylaştı.

“RİZK’İN OĞULLARI 3”

Salah Al Juhainy’nin senaryosunu yazdığı, Tarek Alarian’ın yönettiği “Rizkln Oğulları 3” temiz bir başlangıç için eski dünyalarını geride bırakarak araba galerisi işletme hayallerini gerçeğe dönüştürmek isterken eski düşmanları ile karşı karşıya gelen kardeşlerin yaşadıklarını anlatıyor.

Aksiyon ve komedi sevenleri sinema salonlarına çekmeyi hedefleyen Mısır yapımı filmde, Amr Youssef ile Ahmed Ezz başrolleri paylaştı.

“KUM ZAMBAĞI”

MertTurak, Özge Borak ve Orhan Kılıç’ın başrollerini paylaştığı “Kum Zambağı” bir dram hikayesini beyaz perdeye taşıyacak.

Mehmet Demir Yılmaz’ın yönetmenliğini üstlendiği film, eski kocasından eziyet gören bir kadının, kendisini yıllarca bekleyen adama anlaşmalı evlilik teklif etmesiyle gelişen olayları konu ediniyor.

HAFTANIN KORKU FİLMLERİ

Steve Wolsh’un yönettiği, Arielle Raycene, Ellie Gonsalves ve Danielle Mathers’ın rol aldığı “Şeytanın Ruhu” ailesinin mezuniyet hediyesi olarak satın aldığı tatil evinde parti düzenleyen genç kız ve arkadaşlarının başlarından geçen korkunç olayları anlatıyor. Jeff Seemann’ın fılmi”Kabusa Yolculuk” altı arkadaşın ünlü korku filmlerinin çekildiği yerlere tur düzenlemeye karar vermelerinin ardından kurgusal sandıkları korkunç olayların gerçeğe dönüşmesi sonrasında yaşadıklarını işliyor.

Leo Yılmaz’ın yönettiği yerli korku filmi “Zuhruf Saye”, bir adamın karanlıksırlarla dolu gizemli geçmişinin onu ölümcül bir kaderle yüzleştirdiği hikayeyi işliyor.

HAFTANIN ANİMASYONLARI

Japon yönetmen Takashi Katagiri’nin filmi “Spy x Family Code: White” yer aldığı Strix Operasyonunda bir başkasına devredilen yetenekli istihbarat ajanı Loid’un, Eden Akademisi’nde düzenlenen yemek yarışmasında Anna’ya yardım etmesiyle gelişen olayları konu ediniyor.

Chris Renaud ve Patrick Delage’nin yönetmen koltuğunda oturduğu “Çılgın Hırsız 4” kendi ailesini kuran Gru ile sadık hizmetkarları Minyonların yeni maceralarını odağına alıyor.

(Yeni Birlik, 05.07.2024)

Bu Yazıya Hiç Yorum Yapılmadı.

SİZ DE YORUM YAZIN